Szkolenia i kursy dietetyki Trener personalny wrocław Kursy dietetyki Wrocław Fiziologia sportu Trener personalny Szkolenia i kursy dietetyki Szkolenia i kursy dietetyki Kursy dietetyki Wrocław Trener personalny wrocław

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI

GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA DZIECI

Nasza oferta skierowana jest do dzieci przedszkolnych w wieku 3-6 lat uczęszczających do Wrocławskich Skautów II i IV. Grupowe zajęcia gimnastyki korekcyjnej to ZDROWA ZABAWA, która koryguje wady postawy, kształtuje nawyki prawidłowej postawy ciała, zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni, poprawia sprawność fizyczną i wydolność organizmu.

Ocenia się, że ponad 80% dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ma płaskostopie, koślawe kolana czy boczne skrzywienie kręgosłupa. Jedną z przyczyn może być znacząca zmiana trybu życia i związane z tym obniżenie codziennej aktywności fizycznej.

Dzieci niestety coraz mniej czasu spędzają w ruchu, więcej siedzą nie tylko w szkole, ale i w domu. Brak codziennego ruchu nawet w najprostszej jego formie jak bieganie czy skakanie, bardzo negatywnie wpływa na rozwój dziecka. Osłabieniu ulega cały układ mięśniowo-szkieletowy, spada ogólna sprawność i wydolność organizmu, co w konsekwencji prowadzi do różnego rodzaju zaburzeń postawy ciała.

Odpowiednio wcześnie rozpoczęta rehabilitacja dzieci pozwala uzyskać zadowalające wyniki i uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości w przyszłości.

Jeżeli u dziecka została stwierdzona wada postawy, to niezbędne jest jak najszybsze rozpoczęcie odpowiedniej terapii, gdyż czas działa tu wybitnie na niekorzyść. Zaburzenia mogą się pogłębiać i utrwalać, co w efekcie może uniemożliwić ich korektę. Nieleczone wady postawy z wiekiem mogą powodować większe dolegliwości np.: bóle kręgosłupa w wyniku postępujących zmian zwyrodnieniowych, bóle stóp i bioder zwłaszcza przy dłuższym wysiłku, pogorszenie wydolności krążeniowej i oddechowej, bóle głowy, a także mogą przechodzić w większe zaburzenia ortopedyczne np.: skoliozę (boczne skrzywienie kręgosłupa).

Odpowiednio dobrana rehabilitacja dla dzieci pozwoli wyeliminować wady postawy oraz zapobiec chorobom wynikającym z nieprawidłowego funkcjonowania narządów ruchu.

Kiedy potrzebna jest gimnastyka korekcyjna?

Wskazaniem do gimnastyki korekcyjnej jest stwierdzenie przez lekarza ortopedę m.in.:

• koślawość lub szpotawość kolan albo/i stóp,
• płaskostopie,
• skolioza,
• plecy płaskie, okrągłe lub płasko-okrągłe,
• klatka piersiowa "kurza" lub "szewska",
• choroba Scheuermanna.

Nasze zajęcia prowadzone są przez doświadczonego fizjoterapeutę w formie zabawy, dzięki czemu dzieci chętnie w nich uczestniczą.

Prowadzimy zajęcia na jednej z sal Klubu CrossGym Psie Pole znajdującego się w jednym budynku razem z placówką Wrocławskich Skautów II (ul. Kiełczowska 177) oraz sali gimnastycznej Wrocławskich Skatów IV (ul. Radkowska 26). W czasie zajęć sale zostają wyłączona z użytku, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla dzieci.

Czy do zajęć potrzebne jest skierowanie lekarskie?

Zalecamy konsultacje ortopedyczną przed zapisaniem dziecka na zajęcia, aby to lekarz orzekł jaką wadę postawy należy korygować. Nasz fizjoterapeuta nie ma kwalifikacji do diagnozowania, ponieważ nie ma wykształcenia medycznego.

Jak zapisać dziecko na zajęcia gimnastyki korekcyjnej?

Zapisy będą możliwe w czasie zebrań informacyjnych w przedszkolach oraz poprzez kontakt mailowy pod adresem korekcyjna@maxprogress.pl

Warunki uczestnictwa w zajęciach

Czas zajęć: 30min
Koszt: 80zł / 4 zajęcia
Płatności za zajęcia proszę dokonywać z góry na konto firmowe do 10-tego każdego miesiąca.

Umowa podpisywana jest od 1.10.2021 – 30.06.2022 r. z miesięcznym okresem wypowiedzenia
Terminy zajęć w poszczególnych oddziałach Wrocławskich Skautów zostaną podane po zapisach na zebraniach informacyjnych.

Minimalna ilość uczestników do otwarcia grupy to 10-cioro dzieci.

Zajęcia w każdym oddziale odbywają się raz w tygodniu. Z tego względu nie będzie możliwości odrabiania zajęć. W przypadku nieobecności dziecka dłuższej niż 2 tygodnie należy ten fakt zgłosić mailowo i ewentualna bonifikata będzie rozpatrywana indywidualnie.

Prowadzący prowadzi dziennik zajęć, aby mogli mieć Państwo wgląd, kiedy dziecko w nich uczestniczyło.


Kontakt: korekcyjna@maxprogress.pl

Dane adresowe

Max Progress

Dariusz Dąbrowski


ul. Celtycka 6a-b

54-153 Wrocław

Tel. kom: +48 601 656 619

e-mail: dariuszdabrowski@maxprogress.pl

Lokalizacja


Treningi i konsultacje prowadzone są w ekskluzywnym studiu treningu personalnego

Max Progress

ul. Celtycka 6a-b

54-153 Wrocław.

Polecamy

Szkoły Europejskie AWF fds FanTop DEEMSport creator
Polityka Prywatności Copyright © MaxProgress Wrocław. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.